İslamî Terör: Allah Adına

İslam dinine getirilen eleştiriler ve yanıtlar ile düzeyli tartışmalar.
Kullanıcı avatarı
Tasvir-i Efkâr
Mesajlar: 22
Kayıt: Pzt Eki 05, 2015 11:23 pm
Konum: Balıkesir
Alınan Teşekkür: 8 kere
İletişim:

İslamî Terör: Allah Adına

Mesajgönderen Tasvir-i Efkâr » Çrş Ara 21, 2016 12:55 am

Gezegenin her köşesinde masum nüfusa yönelik kitlesel cinayet komplolarının peşinde koşmanın dışında, İslamcı teröristlerin bir başka ortak yanı daha vardır: motivasyonlarını ve başarılarını dine isnat ederler. İslamcı teröristlerin eylemlerini açıkça Allah adına ve İslam davası ve İslam egemenliği uğruna yaptığını gösteren alıntılar:

Afganistan

"Ben Allahın kullarından biriyim. Biz Allahın dini uğruna mücadele görevini yaparız. Tüm dünya insanlarına bu büyük ışıktan yararlanma ve İslamı kucaklama ve İslam'daki mutluluğu yaşamaları için bir çağrı göndermek de bizim görevimizdir. Bizim birincil misyonumuz bu dini ilerletmektir." Usame bin Ladin, 1998

"Taliban sadece yeryüzüne Allah'ın kanunlarını yerleştirmeye kararlı adanmış gençlerden oluşan bir grup. Taliban Afganistan'da akıtılacak kan olmayıncaya kadar savaşacak ve İslam insanlarımız için bir yaşam tarzı haline gelecek." Molla Ömer, Taliban lideri
"Bizim düşmanlığımız din temellidir. Amerikalılardan laik ideolojiden ötürü nefret ediyoruz."

Pakistan Taliban (Öğrenciler) Hareketi sözcüsü İhsanullah İhsan, terörist grubunun neden Amerika'nın Afganistan'daki varlığına karşı olduğunu açıklarken

"Müntakim (intikamcı) Allah adına, bu Cihatta bir İslam askeri olarak bu dünyaya ilahi adalet ışığını geri getirmeye ilişkin kutsal görevimi yerine getirmeye kutsal kitabım üzerine yemin ederim. Allah daha azını talep etmez. Allah yolunda ölmek doğrudan cennete gönderilmektir."

Bir Taliban memuru

Cezayir
“Fakat gelecek İslamî hilafet ülkesi, Allah ve Cihad bayrağını diken savaşçı mezhebin elinde bulunmadıkça ayağa kalkmayacaktır.”

Selefi terörist grubunun ifadesi, 1990'larda 150.000 erkeği kadın ve çocuğun katledilmesinden sorumlu olan birkaç köktenci hiziplerden biri

“Cihadımız Allah’a ve Peygamberine karşı savaşan herkesi öldürüp dağıtmaktan ibarettir.”

“Güç Allah’ın oluncaya kadar boğaz kes ve öldür!”

Her iki alıntı Silahlı İslam Grubu (GIA) liderlerine ait. İlki Said Ahmed Murad tarafından söylendi, ikincisi Abdelkader Hattab'tan.

Kullanıcı avatarı
Tasvir-i Efkâr
Mesajlar: 22
Kayıt: Pzt Eki 05, 2015 11:23 pm
Konum: Balıkesir
Alınan Teşekkür: 8 kere
İletişim:

Re: İslamî Terör: Allah Adına

Mesajgönderen Tasvir-i Efkâr » Çrş Ara 21, 2016 12:56 am

Avustralya

“Benim motivasyonum cennetin kendisidir. Bu, hayatımı Allahın düşmanlarıyla savaşmaya feda etmektir... Avustralya’da Cihad yapmak ve Allahın düşmanlarına korku salmak.”

Anzak Günü’nde bir saldırı düzenlediğini itiraf eden Sevdet Besim’in Sözleri

Bangladeş

“Bir gece vakti odamıza geldiler ve bize İslam'ın adını kirletmememizi, iyi bir Müslüman olmamızı ve İslam’ın gururunu ayakta tutmamızı söylediler. Müslüman olduğumuz için bizi incitme niyetinde olmadıklarını söylediler.”

2016’da bir restoran katliamı kazazedesi. 7 terörist Müslüman rehinelerin Ramazan iftar öğünlerini yediklerinden emin olurken Kuran’dan sordukları pasajları ezbere okuyamayanlara işkence edildi ve ölene kadar bıçaklandı. Bir IŞİD sözcüsü daha sonra şu açıklamayı yaptı: “Müslüman olduğunu kanıtlayanlar saygı ve merhametle muamele gördüler ve küfürlerini (inançsızlıklarını) belli edenler kabalık ve ciddiyetle muamele gördüler.

“Mücahidîn, Bengal Haçlı zihniyetinden ve tüm diğer küffardan arındırılıncaya ve Allahın kanunları yerleşinceye kadar ülkede bulunan gurbetçileri, turistleri, diplomatları, hazır giyim alıcılarını, misyonerleri, spor takımlarını ve Haçlı vatandaşlarından herkesi hedef alacaktır.”

Tasmin Chowdhury, 2016 restoran katliamı hakkında bilgi verirken

Belçika

“Ve Kuran inkârcılara, kâfirlere karşı gönüllü olarak cizye verinceye kadar cihad yapmayı kararlaştırmıştır. Oysa onlar küçük düşürülmüş ve İslam Devleti onlardan bunu vermesini istemişti ama onlar reddettiler.”

2016 yılının Mart ayında Brüksel'de düzenlenen intihar saldırılarını gerçekleştirdiğini ilan eden bir videodan

Kullanıcı avatarı
Tasvir-i Efkâr
Mesajlar: 22
Kayıt: Pzt Eki 05, 2015 11:23 pm
Konum: Balıkesir
Alınan Teşekkür: 8 kere
İletişim:

Re: İslamî Terör: Allah Adına

Mesajgönderen Tasvir-i Efkâr » Çrş Ara 21, 2016 12:56 am

Bulgaristan

“Ramazan ayı kutsal savaş ve Allah için ölüm ayıdır. Allah düşmanlarıyla savaşma ayıdır.”

‘Cihad Üssü’, masum turist dolu bir otobüse yönelik gerçekleştirilen acımasız bir intihar saldırısını gerçekleştirdiğini ilan ederken

Kanada

“İslam, insanlığın iyiliği için geldi. Bu yüzden eğer birisi iyilikten hoşlanmazsa onunla savaşırız.”

Faruk Halil Muhammed, neden imansızlara karşı terör eylemlerini desteklediğini açıklarken

Çeçenistan

“Hakiki direnişe Yüce Allah yardımcı olur ve savaşlar sadece Onun davası uğrunadır.”

Ebu Hafs, Mücahidîn ve bölgenin en üretken katillerinden biri

“Senden Allah düşmanlarına karşı Cihada yaklaşmanı istiyorum... Allahın düşmanlarını onları nerede bulursan yok et. Ellerinin ulaştığı her yerde bir cephe açabilirsin. Topyekün bir savaş olduğunda, artık sivil objeler ya da sivil nüfus diye bir şey yoktur.”

Doku Umarov, birçok sivilin öldüğü düzinelerce terör saldırılarının kişisel sorumluluğunu üstlenen bir lider

“Ben bir İslamcıyım. Hedef Allahın dinini yerleştirmek ve her yerde (sadece Çeçenistan’da değil) Allahın emirlerine göre yaşamak.”

Abdül Hakim, Suriye’ye giden bir Çeçen Cihatçı

Kullanıcı avatarı
Tasvir-i Efkâr
Mesajlar: 22
Kayıt: Pzt Eki 05, 2015 11:23 pm
Konum: Balıkesir
Alınan Teşekkür: 8 kere
İletişim:

Re: İslamî Terör: Allah Adına

Mesajgönderen Tasvir-i Efkâr » Çrş Ara 21, 2016 12:57 am

Çin

“Allahın dinini yüceltene kadar çalışmaktayız ve ya İslamî Şeriat kanunlarının gölgesinde değerli bir yaşam süreriz ya da Allah yolunda şehadetle mükafatlandırılırız. Çinlilerin Allahın azabını tatması ya da elimizden acı çekmeleri için plan yapmaktayız.”

Abdül Hak, bir Çin tren istasyonunda 33 yolcunun bıçaklanarak öldürülmesinden sorumlu olduğunu ilan eden Türkistan İslam Partisi lideri

Dağıstan

“Allah’tan gelecek mevsim öldürebildiğimiz kadar çok kâfir (inançsız) öldürmeyi, onları parçalara ayırmayı bize nasip etmesini niyaz ediyorum. Allahu Ekber!”

William Plotnikov, Dağıstan’da savaşan bir İslam militanı

“Terörizm inançsızları Allah adına öldürmektir.”

Kameraya konuşan Dağıstanlı bir ‘isyancı’

Mısır

“Allahın dini İslam’da inançsızlıktan bahsedenlere, İslamdan dönenlere ve dini terk edenlere karşı savaş yapma zorunluluğu çağrısı yapmaktan daha doğru bir şey yoktur.”

Ebu Muhammed el-Adnanî, El-Kaide sözcüsü

“Allah bizim gayemiz, Kuran Anayasamız, Peygamber liderimizdir, cihat yolumuz ve Allah adına ölmek özlemlerimizin en büyüğüdür.”

Saldırılar ve sayısız yardımcı terör ögütleri yavrulayan İhvan-ı Müslimîn Amentüsü

Kullanıcı avatarı
Tasvir-i Efkâr
Mesajlar: 22
Kayıt: Pzt Eki 05, 2015 11:23 pm
Konum: Balıkesir
Alınan Teşekkür: 8 kere
İletişim:

Re: İslamî Terör: Allah Adına

Mesajgönderen Tasvir-i Efkâr » Çrş Ara 21, 2016 12:57 am

Fransa

“Hilafet ordusundan gelen bu müminler grubu (Allah onlara kuvvet versin ve onları muvaffak etsin), Avrupa’da haç bayrağını taşıyan, fahişeliğin ve kötü alışkanlıkların başkentini, Paris’i hedef aldı. Bu ehl-i mümin Allah aşkına öldürüleceklerini ümit ederek düşmanlarına doğru ilerledi ve bunu Allah ve Resulünin dinini desteklemek için yaptılar.”

“Onlar Allah’a karşı samimidirler ve Allah onlara zafer nasip etti ve Haçlı zihniyetinin kalbine korku saldılar. Tüm hamd, lütuf ve hayır Allah’a aittir.”

Halifeliğin açıklamış olduğu bir bildiri, 13 Kasım 2015 Paris katliamının sorumluluğunu ilan ederken

“Onları öldürün! Onları öldürün! Onları öldürün! Allah adına, onlar Peygambere hakaret ediyorlar, dinimize hakaret ediyorlar... İslamı ferahlatmak her Müslümanın görevidir.”

Bir polis memurunu ve karısını evlerinde bıçaklayarak öldürdükten hemen sonra Larossi Abballa tarafından video kayda alınmış bir açıklama

Gazze

“Bizim çatışmamız bir Arap-İsrail çatışması değildir. Bizim mücadelemiz bir Filistin devleti mücadelesi değildir. Biz dünyayı amaçlıyoruz. Biz tüm dünyayı elde etmeye çalışıyoruz. Biz tüm Haçlı zihniyetlilerle, tüm Hristiyanlarla, tüm kâfirlerle onlar İslam dinini benimseyene ve Allahın kanunlarına uyana kadar karşı karşıya gelip mücadele etmek istiyoruz. Biz Filistin ile ilgilenmiyoruz. Biz Tel Aviv’le, Aşkelon’la ilgilenmiyoruz. Bizim için önemli olan İslamın dünyaya hakim olduğunu görmektir. Allahın dibi budur ve biz İslam’ın dünyaya hakim olduğunu görmek için mücadele etmekteyiz.”

Ebu El-Ayna El-Ensarî, İslam Devleti ideolojisi ile ittifak içinde olan Gazze Şeridindeki Selefi bir grubun lideri

“Müslümanlar olarak devletlere, sınırlara, elçiliklere ve kesin surette İsrail’in var olma hakkına inanmıyoruz. Nerede olursak olalım İslam’ın üstünlüğünü dayatmaya ve kâfirlere düşmanı desteklemelerinin faydasız olduğu sinyalini vermeye odaklanmalıyız.”

Ebu el-Ayna el-Ensarî

Kullanıcı avatarı
Tasvir-i Efkâr
Mesajlar: 22
Kayıt: Pzt Eki 05, 2015 11:23 pm
Konum: Balıkesir
Alınan Teşekkür: 8 kere
İletişim:

Re: İslamî Terör: Allah Adına

Mesajgönderen Tasvir-i Efkâr » Çrş Ara 21, 2016 12:58 am

Hindistan

“Ben Allah adına savaşırım. Ben bir teröristim.”

IŞİD’e katılan bir ‘genç’ten anne ve babasına kısa mesaj

“Bu, Muhammedî misyonda kâfirlerle yapılan dinî bir savaştır, özellikle de İslam’ı ilerletme ve kötülüğü Müslümanlardan kovmak amacıyla.”

Ebu Cindel Hamza, Mumbai’de 166 kişinin katledilmesine neden yardım ettiğini açıklarken

“Demokrasi bize yabancı hükümetlerden miras kalan tehditler arasındadır. Mücadele ettiğimiz sistemin bir parçasıdır. Demokrasi dahilinde çalışmak ve bir İslam devleti kurmak mümkün değildir. Allah bize bir şans verirse, saf bir İslamî Hilafet kavramını getirmeye çalışacağız.”

“Halkın egemenliği kavramı İslama aykırıdır. Allah’tan başka hakim yoktur.”

Hafız Muhammed Said, Leşker-i Taybe terörist grubunun lideri

“Evet! Biz – Hindistan teröristleri – HİNT MÜCAHİTLER, - Her bir Mücahidi bu Hint topraklarına ait olan İslam milisleri, Allah yükümlülüğünü yerine getirmek için geri döndük:

“Onlarla (kâfirlerle) savaşın, Allah onları sizin elinizle cezalandıracak ve onları rezil edecek ve sizi onlara galip kılacak ve inananların gönüllerini ferahlandıracak.” (Kuran, 9:14)

İşte başladık... şanlı cihat bayrağını Hindulara ve bize karşı direnen ve savaşan herkese karşı kaldırarak.

Tüm hamd ü sena kullarına yardım eden, vaadini yerine getiren ve düşmanlarını yenilgiye uğratan Allah’ındır.

Allahın yardımını ve zaferini ümit ederken suçlayıcıların bizi neyle suçladığına bakmaksızın daha şiddetli saldırıların devam edeceğini beyan ederiz.

“O kâfirler topluluğu yakında bozguna uğrayacak ve ardını dönüp kaçacak.” (Kuran 54:45)

Allahın bizi affetmesini, bize merhamet etmesini ve inkârcılara karşı zafer kazanmamız için bize yardım etmesini Kelimetullahı yükseltmemiz için bize rehberlik etmesini ve düşmanlarını iradesiyle rezil etmesini niyaz ediyoruz.

Ve selam Onun elçisinin ve onun irşadını takip edenlerin üzerine olsun.

Onlarca sivilin ölüp yüzlercesinin daha acı içinde kaldığı acımasız bir dizi bombalanın sorumluluğunu ilan eden Hint Mücahitleri

“Allahtan başkasına itaat etmek kati bir suretle yasaklanmıştır. Bu kâfirler ineğe, Güneş’e ve Ay’a tapıyor. Allah’a karşı olanlarla bağları koruma konusunda kesin bir yasak vardır. Ya İslam’ı kabul edin, ya cizye verin ya da katledilmeye hazır olun.

İslam Devleti tarafından Hindulara seçimleriyle ilgili bilgi veren bir bildiri

Kullanıcı avatarı
Tasvir-i Efkâr
Mesajlar: 22
Kayıt: Pzt Eki 05, 2015 11:23 pm
Konum: Balıkesir
Alınan Teşekkür: 8 kere
İletişim:

Re: İslamî Terör: Allah Adına

Mesajgönderen Tasvir-i Efkâr » Çrş Ara 21, 2016 12:58 am

İran

“İslam hakkında hiçbir şey bilmeyenler, İslam'ın savaşa karşı tavsiyelerde bulunduğu kanaatindedir. Bunu söyleyenler akılsızdır. İslam der ki ‘Tüm kâfirleri tıpkı hepinizi öldürecekleri gibi öldürün. Onları öldürün, kılıçtan geçirin ve ordularını darmadağın edin.’”

“İslam der ki: Her nerede hayır varsa kılıç sayesinde ve kılıcın gölgesinde vardır! İnsanlar kılıç dışında itaat altına alınamaz. Kılıç, sadece mübarek savaşçılara açılabilen cennetin anahtarıdır.

“Müslümanları savaşa ve mücadeleye değer vermeye çağıran yüzlerce başka (Kuranî) ilahi ve hadis vardır. Bütün bunlar, İslam'ın insanları savaş yapmaktan önleyen bir din olduğu anlamına mı geliyor? Böyle bir iddiada bulunan o aptal nefslere tükürürüm.”

Ayetullah Humeyni

Endonezya

“İslam Şeriatını himaye etmek ve hilafeti kurmak uğruna uğruna öldürmeyi planladık.”

Ölümcül saldırılar planlaması nedeniyle İslami bir okulun beş üyesiyle birlikte yakalanan Bayu Sutiyono

“İslam hukukunun uygulanması için savaşmayı sürdürün. Eğer bu devlet ve ulus büyük, güvenli ve barış içinde olmak istiyorsa, o zaman pazarlık olmadan yüzde yüz İslam’a dönmesi gerekir. Eğer dönmezse yok edilecektir.”

Ebu Bekir Beşir, Endonezyalı Mücahitlerin ruhani lideri

Kullanıcı avatarı
Tasvir-i Efkâr
Mesajlar: 22
Kayıt: Pzt Eki 05, 2015 11:23 pm
Konum: Balıkesir
Alınan Teşekkür: 8 kere
İletişim:

Re: İslamî Terör: Allah Adına

Mesajgönderen Tasvir-i Efkâr » Çrş Ara 21, 2016 12:59 am

Irak

“Hiç şüphe yok ki Allah hedefe ulaşmamız için Küffara (inkârcılara) hücum etmemizi, saldırmamızı ve gerekli olan her şekilde onlarla savaşmamızı emretmiştir. İ’la-yı Kelimetullah için Cihad yapan ibadallaha etkin inançsız savaşçılara onları öldürmek amacıyla hücum etmeleri, ruhlarını bedenlerinden almaları, yeryüzünü onların menfur şeylerinden temizlemek ve onların girişimlerini ve Allah’ın kullarına yapılan zulmü kaldırmak için gerekli olan her türlü yola başvurmalarına izin verilmiştir. Eğer bunu gerçekleştirmek için gerekli olan araçlar hem amaçlanan aktif savaşçıları hem de istenmeyen pasif kişileri (kadınlar, çocuklar ve içtihadımızca belirtilen diğer pasif kategorileri) etkilese de gaye takip edilmelidir.”

Cemaat et-Tevhid vel-Cihad (Monoteizm ve Cihat Grubu) başkanı tarafından yapılan açıklama, camide 86 Şii de dahil olmak üzere kanlı katliamlarıyla ünlü Sünni bir terörist

Irak (Şia)

“Benim motivasyonum, İslam'ın herhangi bir düşmanına karşı savaşma konusundaki dinî inancıma karşı bir görev duygusu.”

Ebu Dere’a, tutsakların kafalarını delmesiyle ünlü Şii terörist

Irak (Sünni)

“Biz İslam’ı ve onun kudsiyetini müdafaa ediyoruz.”

İntihar bombacısı olmak için eğitim görmekte olan bir kadın

“Rahmet Peygamberi bazı Bedir tutsaklarının başlarını sabırla kesme emrini vermişti. Peygamber bizim örnek aldığımız iyi bir rol modeldir.”

Ebu Musab el Zerkavî, kaçırılmış bir Amerikalı işadamının kafasını kesmeden önce konuşma anları

Kullanıcı avatarı
Tasvir-i Efkâr
Mesajlar: 22
Kayıt: Pzt Eki 05, 2015 11:23 pm
Konum: Balıkesir
Alınan Teşekkür: 8 kere
İletişim:

Re: İslamî Terör: Allah Adına

Mesajgönderen Tasvir-i Efkâr » Çrş Ara 21, 2016 12:59 am

IŞİD

“İnsanları küfürden çıkarıp İslam’ın sınırlarına getirmektan başka hiçbir sebeple savaşmıyoruz.”

IŞİD Komutanı

“İslam Devleti, El-Ezher’in bize öğretmiş olduğu şeyleri uygulamaya dökmektedir.”

Süfyan el-Ömer, IŞİD’e katılan bir öğrencinin takma adı, IŞİD’in dünyanın en prestijli İslam üniversitesinde öğretilen şeyin doğal bir sonucu olduğunu açıklarken

“Yaptığımız şey terör eylemleriydi. Bu benim vazifemdi. Kâfirler var ve Kuran’da bunu durdurma ve tüm inkârcılarla savaşma talimatı var.

Casim Muhammed’ül Atıyya, IŞİD bomba imalatçısı

“Her şeyden önce, inkârcı olduğunuz için sizden nefret ediyoruz. Farkında olsanız da olmasanız da ibadette ona ortaklar koşarak Allah’ın birliğini reddediyorsunuz, Ona oğul isnat ederek Ona karşı küfrediyorsunuz, Peygamberine ve resulüne karşı yalanlar uyduruyorsunuz ve her türlü şeytanî uygulamayı hoşgörüyorsunuz.

“Sizden Allah’ın yasakladığı her şeye müsaade ederken Onun müsaade ettiği pek çok şeyi yasaklayan seküler, laik, liberal toplumlar olduğunuz için nefret ediyoruz. Çünkü siz dini devletten ayırıyorsunuz ve iktidara gelmesi için oy verdiğiniz kanun yapıcılar yoluyla heva ve hevesatınıza azami yetki veriyorsunuz.

“Gerçek şu ki, bizi bombalamayı bıraksanız bile, bizim sizden nefret etmemizin birincil nedeni siz İslam’ı benimseyene kadar var olmaya devam edecektir.”

IŞİD’in Dâbık Dergisindeki “Neden Sizden Nefret Ediyoruz ve Neden Sizinle Mücadele Etmek İstiyoruz” başlıklı bir makale


“İslam Dini ve Kur'an” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir