İslamda keramet var !

İslam dinine getirilen eleştiriler ve yanıtlar ile düzeyli tartışmalar.
Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Mesajlar: 183
Kayıt: Prş May 05, 2016 9:34 pm
Edilen Teşekkür: 17 kere
Alınan Teşekkür: 54 kere

İslamda keramet var !

Mesajgönderen Engse Hohol » Pzt Oca 23, 2017 6:16 pm

Evliya kerametleri sayesinde islam ülkeleri huzur içerisinde yaşıyorlar. Dünyada bilimsel gelişmelere öncülük ederek kendi ülkelerinde refah seviyesini artırdıkları gibi, islamdan uzak yaşadıkları için toplumsal sıkıntılara düşen batılı ülkelere de, özgürlükleri çerçevesinde huzurlu yaşam olanağı sunuyorlar. Bugün huzur islamda söyleminin gerçekliğine erişmişsek, hep evliyaların hürmetine erişmişizdir. İşte O evliyalardan birisi Şeyh Şerafettin Dağıstani hazretleridir.

Şeyh Şerafettin Dağıstani hazretleri vefat ettiği zaman Şeyh Abdullah Dağıstani hazretleri onu yıkıyordu. Yıkayıp onu kefenledikten sonra ellerinden su fışkırmaya başladı. Şeyh Şerafettin hazretlerinin ellerinden parmaklarından su fışkırmaya başlayınca, onu yıkamakla görevli orada bulunan zatların hepsi, yapışmışlar Şeyh Şerafettin'in ellerine, o ellerinden fışkıran suyu içmişler. Şeyh Şerafettin Dağıstani öldükten sonra cereyan ediyor bu olay. Peygamberimiz dünyada ellerinden nasıl sular fışkırtmışsa Şeyh Şerafettin'in de aynı o şekil ellerinden su gelmeye, su akmaya başlayınca, hemen oradaki zatlar da "Büyük evliyadır Şerafettin Dağıstani, birazcık bereketlenelim ondan" diyerek Şeyh Şerafettin'in eline yapışmışlar ve parmaklarından çıkan o suları içmişler. Ölü Şeyh'in parmaklarını emen müslüman hiç iğrenir mi?


https://www.youtube.com/watch?v=DjX_F-gxCD8
En son Engse Hohol tarafından Sal Mar 28, 2017 3:56 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Cercis Hz Circis
Mesajlar: 11
Kayıt: Cum Oca 06, 2017 10:44 pm
Edilen Teşekkür: 2 kere
Alınan Teşekkür: 3 kere

Re: İslamda keramet var !

Mesajgönderen Cercis Hz Circis » Prş Oca 26, 2017 8:11 pm

İslamın kerametleri müslümanların sürünme sebebidir aslında. Bir musibet, bir felaket ile karşılaşıldığında evliyalardan, allah dostlarından yardım isteyenlerin tatmin olması bir yana, daha beter ızdıraplara müşkül olduklarını tekrar tekrar gördüğümüz bir dünyada yaşıyoruz. Bursa Kırklar dergahında Şeyh Uğur Korunmaz'ın badelediği müridlerinin, iyilik olsun diye badelendiğini unutmayalım. "Müridim ile ilişkiye girmezsem müridim yanar kavrulur" diyordu Şeyh Uğur Korunmaz ve muhtemelen bu cümle, onun kendi dünyası için mantıklı bir açıklamaydı.

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Mesajlar: 183
Kayıt: Prş May 05, 2016 9:34 pm
Edilen Teşekkür: 17 kere
Alınan Teşekkür: 54 kere

Re: İslamda keramet var !

Mesajgönderen Engse Hohol » Sal Mar 28, 2017 3:42 pm

Hz Muhammed buyurdu ki, "Bir erkek hanımını yatağına çağırır, o da gelmez ve kocası kendisine kızgın vaziyette gecelerse, melekler o kadına sabaha kadar lanet ederler".

Hz Muhammed buyurdu ki,
"3 kişi vardır ki, onların namazları kulaklardan öte geçmez (namazları Allah'a yüselmez). Bunlar,
1) Dönünceye kadar, kaçan köle.
2) Geceyi, kocası kendisine dargın olarak geçiren kadın.
3) Kavminin nefret ettiği imam."

https://www.youtube.com/watch?v=xesabSRUtTE

ilim yayma derneğinde görevli Kerem Önder yukarıdaki hadislere dayanarak verdiği fetvaya göre; Kadınların migren olma nedeni, kocalarının, "gel cima edelim" dediklerinde "başım ağrıyor" yanıtını verdiklerinden ötürü imiş. Kadınlar bu yüzden migren oluyormuş. Ülkemizdeki en büyük hastalık, erkeklerde şeker, kadınlarda migren imiş. Fetvacı Kerem Önder, bu ayrıntıyı da vererek büyük sevaba girdi.


“İslam Dini ve Kur'an” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir