islamda Atatürk düşmanlığı

Forumun diğer kısımlarında yer alamayacak tüm konu başlıkları.
Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Mesajlar: 183
Kayıt: Prş May 05, 2016 9:34 pm
Edilen Teşekkür: 17 kere
Alınan Teşekkür: 54 kere

islamda Atatürk düşmanlığı

Mesajgönderen Engse Hohol » Cmt Ara 24, 2016 9:52 am

Rizeliler put dedikleri Atatürk heykelini kaldırdılar. Yine Rizeliler başka bir Atatürk anıtını 2005 yılında kaldırmışlar idi.

Resim

Heykeltıraş Metin Yurdanur'un Cumhuriyet’in 75nc yılı adına yaptırdığı Atatürk Anıtı'nın söküldüğü 2005 yılından beri kayıp olduğu öğrenildi. Rizelilerde her müminde olması gereken yalan var. Neymiş, heylel ve anıt tamir edilecekmiş ama kaybolmuş ve bulunamıyor çünkü aranmıyor. Rize'de 11 yıl önce kaldırılan Atatürk heykeli de kayıp sonuçta. Allah'ın evi kabeyi tavaf etmek ve şeytan taşlama cemrelerine taş atmak gibi somut putlar islamda ibadet iken ve bunlar terk edilemez iken, islamda somut putlara ibadet etmek terk edildiği takdirde hac ibadeti geçersiz sayılır iken, ibadet tanımı olmayan Atatürk heykellerine islamda put denmesi, islam dininin kendisi için rakip gördüğü putperest kaygılarını, pagan arap geleneklerini öne çıkarmasındandır ve başkaları tarafından gölgelenmek istememesindendir. İslamda Atatürk düşmanlığı farzdır bu nedenle.

Kullanıcı avatarı
Shutur Nahundi
Mesajlar: 27
Kayıt: Pzt Ağu 15, 2016 2:06 am
Edilen Teşekkür: 2 kere
Alınan Teşekkür: 6 kere

Re: islamda Atatürk düşmanlığı

Mesajgönderen Shutur Nahundi » Pzr Ara 25, 2016 3:04 pm

Müslümanlar Atatürk'ü sevmeseler bile saygı duymak zorundadırlar. Ama bu zorundalık devlet tarafından, insan haklarına uygunluk gözetilerek disiplin edilmelidir. TC devleti akp hükümetiyle Atatürk'e söven müslümanları disiplin etmek yerine daha fazla kışkırtıyor ve toplum açmaza giriyor. Müslümanlar güçlü olup TC'yi yıkarak yerine islami devlet kuramıyorlar ve TC, müslümanlardan kurtulup laik bir devlet olamıyor. Bu çekişmenin arasında hümanistler varsa onlar da bocalayarak yaşamaya çalışıyorlar. Ne oluyorsa zarar adına, her iki taraftan da olmayanlara oluyor.

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Mesajlar: 183
Kayıt: Prş May 05, 2016 9:34 pm
Edilen Teşekkür: 17 kere
Alınan Teşekkür: 54 kere

Re: islamda Atatürk düşmanlığı

Mesajgönderen Engse Hohol » Pzt Ara 26, 2016 6:58 pm

Atatürk heykelini sökenlerden zafer pozu; Rize'de Atatürk heykelini söken işçiler zafer pozu verdi. İşçilerin pozu sosyal medyada "işte yeni atanız" notuyla paylaşıldı.

Manisa Salihli'de bir öğrenci yurdundan Atatürk’ün adı silinerek, yerine Atatürk düşmanı Akit Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Hasan Karakaya'nın adı verildi.

Yazdığı makalesinin birinde Bilal Erdoğan'a "üstün zekalı" diyen yazar Seray Şahiner, senaryosunda çalıştığı ATV dizisinden kovuldu. Şahiner, 11 Aralık tarihinde Bursa'da Bilal Erdoğan için 'Üstün zekâlı' dediği yazısı sebebiyle gözaltına alınmış ve sonrasında serbest bırakılmıştı. Şahiner’in odasının anahtarı otel yönetimi tarafından sivil polislere verilmişti. "Ekim 2016’dan beri senaryo grubunda çalıştığım; Limon Film’in çektiği, ATV’de yayınlanacak Aşk ve Gurur adlı dizideki işimden atıldım".

Bunlar hep karşı devrimin ayak sesleridir arkadaşlar.


“Genel Tartışma Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir